Święta

Czwartek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, I
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
3413363

Statystyki

web stats stat24

Duszpasterstwo Akademickie PLUS

Historia Duszpasterstwa Akademickiego PLUS zaczęła się dokładnie 10.10.2010r., na Mszy św. akademickiej o g. 20.30. Naszym duszpasterzem jest o. Leonard Bielecki. Połączył nas Chrystus i to On jest w centrum naszej wspólnoty… On Plus My

Zaczęło się od Eucharystii, ale na Niej się nie skończyło… obecnie spotykamy się również w tygodniu:w niedzielę na Mszy św. o 20.30

w poniedziałki gramy w siatkówkę godz. 18.30

we wtorki odbywają się spotkania tematyczne godz. 19.30 - salka DA PLUS

w środy spotyka się nasz zespół muzyczny o 20.00 w salce pod kościołem

w czwartki o 20.00 spotyka się grupa teatralna w zależności od potrzeb

Zdarzają się również wypady do kina. Nie brakuje u nas wyjazdów na dni skupienia, rekolekcje, czy po prostu zwykłe integracyjne wyjazdy. Razem spędzamy wakacje, razem się bawimy podczas zabaw karnawałowych czy na Sylwestra.

 

Dlaczego „Plus”? Powodów jest kilka, a każdy z członków dorzucić by mógł swoją interpretację, ale po pierwsze Duszpasterstwo Akademickie „Plus” dlatego, że wiek studencki nie jest ograniczeniem ani kryterium tego czy możesz być w Plusie czy nie… po drugie jesteśmy grupą ludzi, którzy chcą szukać w życiu plusów, patrzeć na świat optymistycznie i zarażać radością wszystkich, których spotykamy na swojej drodze… no a poza tym z Jezusem są tylko same plusy :) a sam początek nazwy wywodzi się z naszej niedzielnej Eucharystii „Akademicka Plus”, która choć zapoczątkowana z myślą o studentach, obecnie nie jest skierowana tylko do nich.

Dlatego jeśli mieszkasz, studiujesz lub pracujesz w Poznaniu, szukasz miejsca gdzie możesz pogłębiać relację z Jezusem razem w grupą ludzi, którzy żyją podobnymi wartościami jak Ty, jeśli chcesz poznać czym jest radość franciszkańska- przyjdź! Zapraszamy Cię serdecznie!

Pokój i dobro!

p.s. Czekamy na Ciebie!

Więcej informacji na: http://daplus.franciszkanie.net/

Akademickie Gorzkie Żale