Święta

Środa, II Tydzień Wielkanocny
Rok B, I
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2960763

Statystyki

web stats stat24

Ogłoszenia Duszpasterskie 2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 4 kwietnia 2021 roku

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy M.B. Loretańskiej będzie wznowiona w środę 7 kwietnia. Dzisiaj i jutro nie będzie Mszy św. o godz. 20.30. Dzisiaj także nie spowiadamy.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i szkoły katolickie.

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. zbiorowa ku czci św. Antoniego, a w sobotę o godz. 9.00 w intencjach próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej.

W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia – przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Zachowajmy wszystkie zalecenia sanitarne, szczególnie jeżeli chodzi o ilość wiernych w świątyni i odległość 1,5 m od drugiej osoby. Obowiązuje także zakrywanie nosa i ust maseczką.

Z prasy katolickiej polecamyPrzewodnik Katolicki”. Ofiarę prosimy złożyć w skar­bonce.

Niech łaska Zmartwychwstałego Chrystusa spływa w obfitości na wszystkich Dobrodziejów, Parafian i korzystających z naszego duszpasterstwa. Niech zwycięstwo Chrystusa będzie naszym umocnieniem w wierze, w nadziei na lepsze jutro i w miłości do człowieka. Życzymy również, aby radość wielkanocnego poranka była źródłem radosnego życia.

 Zmartwychwstał Pan, radujmy się i weselmy. Alleluja!

 

NIEDZIELA PALMOWA - 28 marca 2021 roku

 

Ø  Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy M.B. Loretańskiej w tygodniu codziennie od godz. 9.30 – 18.00. Dziś od godz. 15.30 – 18.00. Od Wielkiego Czwartku Adoracja NS będzie zawieszona na czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Ø  Poświęcenie Palm dzisiaj na każdej Mszy św. Siostry i Bracia z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich rozprowadzają palmy. Ofiary przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu i paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

Ø  Gorzkie Żale o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym następnie Msza św.  

Ø  Akademickie Gorzkie Żale i po nich Msza sw. - tylko w wersji online. Na czas nabożeństwa i Mszy świętej kościół będzie zamknięty dla wiernych.

Ø   Okazja do spowiedzi św.: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 7.00 – 11.00 i 14.30 – 18.30. Natomiast w Wielki Czwartek od 7.00 – 17.30, w Wielki Piątek 7.00 – 20.00, w Wielką Sobotę od godz. 7.00 – 18.30. Spowiadamy w pomieszczeniach przy zakrystii.

Ø  Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie w sposób uroczysty Przed tak Wielkim Sakramentem.

Ø  Wielki Piątek – Pamiątka Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 17.30 – Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku – z adoracją Krzyża św. i procesją do Bożego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za adorowanie i ucałowanie Krzyża podczas Liturgii Wielkiego Piątku. W tym dniu od godziny 8.00 – przedświąteczne odwiedziny chorych.

Ø  Wielka Sobota – adoracja przy grobie Pana Jezusa przez cały dzień. Od godz. 10.00 – 17.00 – co pół godziny błogosławienie pokarmów wielkanocnych. Przychodząc zajmujemy miejsce w ławkach zgodnie z zaleceniami sanitarnymi – o których mowa poniżej – nie ustawiamy koszyczków na balaskach. Kapłan po modlitwie przejdzie przez kosciół i wodą święconą pokropi wielkanocne pokarmy. O godz. 20.00 – Liturgia Wielkiej Soboty. W czasie liturgii odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. – przynosimy świece. Za to odnowienie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęca się w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Ø  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 – REZUREKCJA z procesją w kościele. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.30. W tym dniu nie spowiadamy.

Ø  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Ø  W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

Ø  Zachowajmy wszystkie zalecenia sanitarne, szczególnie jeżeli chodzi o ilość wiernych w światyni i odległość 1,5 m od drugiej osoby. W naszej świątyni w liturgii może uczestniczyć 80 wiernych. Obowiązuje także zakrywanie nosa i ust maseczką.

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21marca 2021 roku

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy M.B. Loretańskiej w tygodniu codziennie od godz. 9.30 – 18.00. W niedziele Wielkiego Postu od godz. 15.30 – 18.00.

Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym następnie Msza św. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możny zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

Akademickie Gorzkie Żale - tylko w wersji online. Nabożeństwo będzie sprawowane tradycyjnie w każdą niedzielę o godzinie 20.00. Artyści będą wykonywać swoje aranżacje w czasie rzeczywistym. Transmisja będzie dostępna na naszym profilu na Facebooku i na naszej stronie internetowej. Na czas nabożeństwa i po nim następującej Mszy świętej kościół będzie zamknięty dla wiernych. Msza św. będzie również transmitowana.

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. w intencjach próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Antoniego.

W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm na każdej Mszy św.

W przyszłą niedzielę członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będą rozprowadzać palmy. Ofiary przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu i zakup produktów spożywczych do przygotowywanych paczek dla potrzebujących z naszej parafii.

Zachęcamy do korzystania już teraz ze spowiedzi świątecznej. Spowiadamy w pomieszczeniu przy zakrystii każdego dnia od godz. 7.00 – 11.00 oraz od 14.30 – 18.30, w niedziele pół godziny przed Mszą św.

Do Niedzieli Palmowej można składać przy ołtarzu św. Antoniego: ”Dar serca” w postaci trwałych produktów spożywczych dla potrzebujących z naszej parafii. FZŚ będzie służył pomocą w przeprowadzeniu tej zbiórki.

Daninę diecezjalną prosimy składać w rozłożonych na ławkach kopertach. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg Zapłać.